Menu

نقاشی گل ایران به مراکش نقاشی گل ایران به مراکش

نقاشی گل ایران به مراکش توسط محمود تبریزی نقاش فدراسیون فوتبال ایران
گل به خودی بازیکن مراکش و دومین برد ایران در تاریخ جام جهانی

در چارچوب بازی های جام جهانی روسیه ایران با کشور های پرتغال و اسپانیا و مراکش هم گروه شد. گروهی که به عقیده کارشناسان گروه مرگ لقب گرفت.مراکش در شرایطی پا به این مسابقات گذاشته است که قهرمان قاره ی آفریقا می باشد و بدون باختن در رقابت های انتخابی جام جهانی پا به این مسابقات گذاشته است. ایران هم تیم بسیار خوبی بود و بعد از برزیل و تیم میزبان دومین تیم بود که به مسابقات جام جهانی پا گذاشت.
نتیجه ی بازی ایران و مراکش تا دقایق پایانی صفر صفر بود اما در نهایت و در دقایق وقت اضافه ایران با ضربه ی سر و گل به خودی بازیکن تیم مراکش به گل پیروزی رسید و این گل دومین پیروزی تیم ملی ایران در مسابقات جام های جهانی را رقم زد. این گل خوشحالی هشتاد میلیونی ایرانی ها لقب گرفت

تیم ملی فوتبال ایران یک تیم فوتبال بین‌المللی است که به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران به میدان می‌رود و زیر نظر فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند. کمپ تیم ملی محل تمرین این تیم و سایر رده‌های تیم ملی فوتبال ایران است. ورزشگاه امجدیه نخستین ورزشگاه خانگی این تیم بود و از سال ۱۳۵۳ و افتتاح ورزشگاه آزادی برای میزبانی بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تیم ملی در این ورزشگاه از حریفان خود میزبانی می‌کند. تیم ملی ایران از سال ۱۹۷۴ در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی فوتبال شرکت می‌کند و در دوره‌های ۱۹۷۸، ۱۹۹۸، ۲۰۰۶، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ موفق به حضور در مرحله نهایی این بازی‌ها شده‌است. این تیم تا سال ‍۱۹۸۸ در مسابقات مقدماتی المپیک شرکت کرد و در المپیک‌های ۱۹۶۴ توکیو، ۱۹۷۲ مونیخ و ۱۹۷۶ مونترال موفق به صعود به مرحله نهایی شد. از المپیک ۱۹۹۲ بارسلون تیم امید ایران در این بازی‌ها شرکت کرد.

تیم ایران یکی از قدرتمندترین تیم‌های آسیایی به‌شمار می‌رود و تاکنون سه بار قهرمان جام ملت‌های آسیا در سال‌های ۱۹۶۸، ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ شده‌است. تیم ملی تا سال ۱۹۹۸ به عنوان نماینده ایران در بازی‌های آسیایی شرکت کرد و سه بار در دوره‌های ۱۹۷۴ تهران، ۱۹۹۰ پکن و ۱۹۹۸ بانکوک موفق به کسب مدال طلا شد. از سال ۲۰۰۲ تیم امید ایران به نمایندگی از ایران در این بازی‌ها شرکت می‌کند.
سرمربی تیم ملی ایران در حال حاضر کارلوس کی‌روش است که در تاریخ ۱۵ فروردین ۱۳۹۰ خورشیدی (۴ آوریل ۲۰۱۱ میلادی) به این سمت منصوب شده‌است.


گل به خودی بازیکن مراکش
همه چیز از نفوذ و سانتر سامان قدوس شروع شد

 

Categories:   Football painting, Iranian football players

Comments